Ручна вишивка

Зараз важко уявити, що дуже давно, коли не існувало комп'ютерів, телевізорів, кіно, спорту і навіть книг, довгими вечорами дівчатка займалися лише тим, що під тихі мелодійні російські пісні пряли, шили і, звичайно, створювали справжні витвори на полотнах різнокольоровими нитками .

Мистецтво вишивки

minerva_angelВишивка з'явилася на Русі дуже давно. Дівчинка, яка входить у підлітковий вік - років дев'ять-десять, уже починала готуватися до майбутнього сімейного життя. Ніщо краще не "набивало руку", і не вчило терпінню та уважності, як вишивка. Різні цілі вимагали від майстринь розробки нових методів вишивки. 1-м типом шва неможливо було передати і гладь озера, що переливається, і пишне листя дерев, і благий образ церковних ікон. Поступово розроблялися різні техніки вишивки вручну, які були такими досконалими, що дійшли до нас майже без істотних змін.

Техніки вишивки вручну

Здавна всі типи вишивок вручну можна розділити на 2 групи - лічильні та вільні. Вишивки лічильні виконувались на матеріалі, у структурі якого добре можна було побачити "клітини", які можна порахувати. Наразі набори для вишивки за "клітинками" дуже поширені, тому що шиття "за рахунком" належить до простих і не дуже важких. Вільні вишивки виконували за приготовленим контуром. Це вид вишивки найбільш складний, бо виконавиця має "відчувати" структуру тканини і ниток, бачити готову вишивку.

Всім відомими техніками ручної вишивки, що прийшли зі старовини, є гладь, хрестик, декоративна вишивка, а також вишивка стрічками, бісером, паєтками і аплікація.

Гладь

Гладь – вишивка, при якій нитки прямими або косими стібками рівномірно заповнюють нанесений на тканину візерунок. Гладь добре поєднується з іншими видами швів. Вона може виконуватися на будь-якій матерії нитками різної товщини, структури та відтінку.

Гладь одностороння "верхошов". Основний шов йде зверху, на вивороті видно лінію пунктирну. Стане в нагоді для великого листового орнаменту, виконується великими стібками від країв до центру і навскоси.

Гладь укріплений . При цій техніці стібки побільше односторонньої гладі приєднуються до тканини маленькими косими швами. Гладдю впритул виконуються орнаменти на рушниках, скатертинах, добре гладь впритул виглядає на лляних речах.

Двостороння гладь.

2 сторони тканини при цій техніці вишиваються орнаментом однаково. Вишивка виходить об'ємною та опуклою. Двосторонньою гладдю виготовляють емблеми, ініціали, невеликий рослинний та геометричний орнамент.

Хрестик

minerva_krestНалежить до лічильної вишивки. Виконується перехрещеними на лицьовій стороні тканини двома нитками. Нижні стібки повинні йти в одну сторону, верхні - в іншу. При вишиванні хрестиком потрібно дивитися, щоб усі хрестики були одного розміру. Чим дрібніший хрестик, тим елегантніше виглядає вишивка. Також ще одним із секретом успіху вишивки хрестиком є ​​суворий підрахунок клітин, які покриваються стібками. Найменша помилка в підрахунках призводить до негарно виконаної вишивки. Вишивати хрестом зручно на п'яльцях на матеріалі з рідкісними нитками (льон, рогожа).

Напівхрест ( "розпис"). Лінії під час виготовлення цього шва потрібно класти рівномірними діагональними чи прямими стібками. Цими швами прокладають обведення орнаментів.

Декоративні шви

minerva_preview_Це шви, які призначені для утворення візерунка та меж візерунків, а також для обробки речей та предметів домашнього вжитку. Існує велика кількість декоративних швів. Ось основні їх.

Голка вперед. Перший шов, з якого починати вишивати новачок. Робиться він ліворуч праворуч швами різної довжини. Таким стібком вишивають будь-якими нитками з будь-якої тканини. Рядок. Подібний з машинним рядком. Виконується праворуч ліворуч дрібними рівними шовчиками. Стебловий шов. Стежки у цьому шві частково перекривають одне одного, і стібок нагадує шнурок. Їм роблять стебла чи окремі лінії.

Козлик. Цей шов дуже схожий на козлика з ріжками. Він утворюється стібками, що перехрещуються на лицьовій стороні. На вивороті виходять два ряди "пунктирних" дрібних швів.

Шви тамбурні . Найпопулярніший шов тамбурний – ланцюжок.

Аплікація

minerva__dogЗараховується до накладного шиття, широко застосовується для оздоблення вишивки. Для аплікації можна застосовувати різні види матерії та шкіри. Також в аплікації використовуються різноманітні допоміжні елементи – стрази, бісер. З шматочків будь-якої матерії вирізуються необхідні деталі. Потім вирізані деталі примітають на рисунку до основи і обшивають по околиці матеріалу "козликом", гладдю, петельним швом. Можна використовувати будь-які нитки, їх колір має бути таким самим, як колір тканини. Аплікацією обробляють білизну, подушки, але найбільше вона стане в нагоді для обробки дитячих виробів.

Вишивка стрічками (тасьмою). Для цієї вишивки використовуються стрічки різних кольорів. Попередньо стрічки кріпляться в кількох місцях на матеріалі, а потім "викладаються" по потрібному орнаменту і пришиваються по межі потайними стібками. Стрічкою вишивають квіти, рослинні орнаменти, які мають бархатисту структуру.

Вишивка паєтками та бісером . Вишивка бісером та паєтками виглядає дуже красиво. При роботі бісером застосовують стібок арочний ("назад голку"), а також шов укріплений. Намистинки можна пришивати стібком до тканини, можна взяти бісеринку меншого розміру, щоб отримати стовпчик. При застосуванні цієї технології замість нижньої намистини можна пришити паєтку. Дуже красиво виглядають бісеринки різних кольорів та розмірів, які пришиті близько один одного.

Це лише мала частка відомих технік ручної вишивки. Використовуйте різні види вишивки в роботі – і Ви завжди будете неповторними!

 

Аплікація та вишивка

Аплікація - це один із найвідоміших способів вишивки. Аплікація має на увазі заповнення чималих поверхонь із застосуванням вирізаних відрізівminerva_50матерії, що пришиваються до схеми. Ця методика дуже економічна, вона застосовується зменшення видимих ​​стібків і зниження ціни вишивки. А ще вона надає шанс зробити унікальний малюнок. Проте мистецтво аплікації працює за своїми законами. Пришивати аплікацію потрібно не на кожній частині речей. Вона буде не дуже доречна в тих ділянках виробу, де є загострені кути або криві лінії - є велика ймовірність викривлення. Аплікація чудово освіжає річ: до місця на поличках сорочок, кишенях, верхній частині футболок.

minerva_ewgly__"Сировиною" для аплікацій можуть бути матеріали різної фактури, можна прикрасити паєтками, бісером - але не заграйтеся, необхідно, щоб це все поєднувалося вдало з основним виробом і не ускладнювало його. Невеликі елементи вишивки поверх аплікації надають ефекту реалістичності та об'ємності, а рядок скріпить виріб.

minerva_gh1330-Важливий момент – використання підкладки. Якщо матерія досить тонкувата, підкладку використовувати непотрібно. І навпаки, якщо матерія занадто товста, звертайте увагу за простроченням - можливі дефекти. Найбільш відповідальним етапом аплікації є виготовлення трафарету: виготовлення клаптя матерії потрібної форми. Для цього необхідно виконати деякі маніпуляції: вирізати трафарет необхідної форми аплікації; накласти трафарет на тканину; на товстому папері обметочним швом прошити контур аплікації; при цьому нитка в голку не вдягається, а папір не натягується - поверх неї кладуться п'яльця і ​​закріплюються скотчем; вирізати трафарет по кордоні, утвореному проколами від голки. Однак цей спосіб стане в нагоді для виготовлення невеликих замовлень, для об'ємних він, звичайно, дуже важкий. Якщо Ви вирішите розширити своє виробництво,

Фіксація аплікації відбувається у чотирьох етапах: нап'ялювання речі, визначення контуру сметочними швами; з'єднання вирізаної аплікації на контур; увага, вона повинна бути трохи більшою за розміром, ніж позначений контур малюнка; пришивання аплікації до матеріалу; обрізання надлишків матеріалу та обробка кромки аплікації гладдю.

 

Вишивка на шкірі: тонкощі

Embroidery_is_a_skin_4Embroidery_is_a_skinШкіра - це матеріал, що вимагає пильної уваги та посидючості під час вишивки. Шкіра - матеріал примхливий і дорогий, його можна легко зіпсувати, тому під час вишивки потрібно пам'ятати про те, що у Вас немає права на помилку - безслідно прибрати нитки не вдасться - на шкірі, як не прикро, залишаються помітні дірочки-проколи. Щоб такі епізоди траплялися рідко, а краще ніколи, при вишивці на шкірі потрібно дотримуватися деяких правил.

Стежки

Embroidery_is_a_skin_2Embroidery_is_a_skin_3Необхідно враховувати щільність нижніх та верхніх стібків. Щільність безпосередньо залежить від типу шкіри, швачки з досвідом зменшують густину стібка на двадцять % - проте і в цій ситуації на вишивці можуть з'явитися дірочки. Для компенсації зменшеної щільності верхніх стібків потрібно додати певну кількість нижніх стібків. Місця проколів від стібків знизу не повинні збігатися з проколами стібків зверху, тому рекомендуємо заздалегідь переконатися, що стібки знизу розташовуються хоча б чотири мм від зовнішнього краю стібка-стовпчика. При виконанні стібків-стовпчиків ширина стовпчика визначає тип необхідного стібка знизу. Якщо стовпчики шість мм завширшки, то застосовується стібок, що лежить у напрямку до центру стовпчика.

Embroidery_is_a_skin_8Голки

Для вишивки на шкірі дуже важливознайти відповідну голку: з гострим або клиноподібним кінчиком. Бажаніше застосовувати голки клиноподібні, тому що вони залишають більш маленькі отвори, які після виходу голки стягуються, тому майже не видно.

Підкладка

Embroidery_is_a_skin_5Для роботи зі шкірою використання підкладок не обов'язкове, проте є винятки. Наприклад, при вишивці на тонкій лайці потрібно застосовувати відривну або відрізну підкладку - лайка дуже тягнеться, і потрібні стабілізатори. Відривна підкладка повинна відриватися з обережністю та у напрямку від вишивки. Застосування підкладки відрізної оберігає шкіру від розривання, але не на сто%, тому також потрібно бути дуже уважним.

Нитки

Для роботи зі шкірою рекомендуємо брати поліестер, що відрізняється міцністю та вмінням розтягуватися – в результаті під час роботи нитка менше обривається. А також вишивка у готовому вигляді поліестеровими нитками добре переливається.

 

Вишивка на тканині та без

Пройшло багато часу з того часу, коли вишивка виконувалася лише вручну. Тепер вишивка стала частиною нашого життя, надаючи елегантності різним речам. У процес створення вишивки залучаються все більш цікаві малюнки та різні комбінації ниток та тканин. Пориньте у чудовий світ вишивки із сучасними вишивальними аксесуарами від Minerva.

visivk_vid_lapkaДодайте елегантності до вашого житла.

За допомогою вишивки легко перетворити просту кімнату на просто чудову. Прикрасьте постільну білизну та подушки різними візерунками чи канвою, і вони оживуть у вас на очах!

Вам навіть не потрібна тканина!

Вільна вишивка ще більше розширює межі творчості. Створіть вишивку на водорозчинному стабілізаторі, потім занурте у воду - і у вас в руках шедевр лише з вишитих ниток. За допомогою такої техніки можна створювати мережива, декоративні прикраси та оформлення на альбоми.

.    Вам навіть не потрібна тканина!

Колекція вишивок від Minerva.

Сьогодні вишивальні малюнки можна знайти у різних місцях, але тільки в колекції вишивок Мінерва багатий вибір малюнків, які пройшли серйозний відбір за якістю.

Дотик старовини до сучасного інтер'єру.Дотик старовини до сучасного інтер'єру.

 

До декору в чорно-білих тонах можна додати вишивку із поєднання геометричних елементів та мозаїки. Малюнки можуть бути як простими, так і складними, або підібрані з ексклюзивних мотивів Minerva, які додадуть елегантності та краси звичайним речам.

 

 

Мінерва MC 440

Ми із захопленням розглядаємо скатертини та мережива вишиті нашими бабусями. Ми розуміємо, яка це трудомістка і копітка праця! Складні візерунки та малюнки зачаровують погляд! В наш час у період високих технологій все набагато простіше!

Minerva_440Дозвольте Вам представити новинку розроблену компанією Minerva. Це нова і абсолютноунікальна швейно-вишивальна машинка MINERVA MC 440. Ми знаємо багато виробників подібного обладнання, але наша модель ні чим не поступається знаменитішим брендам! Дана модель поєднує в собі понад 400 швейних операцій, 10 видів петель і 200 вбудованих ескізів для вишивки!

Але це не ВСЕ! Ви маєте можливість розробляти та вишивати свої особисті малюнки. На відміну від аналогічної моделі Janome MC 9700 у новій моделі вбудований USB-порт, через який можна завантажити готові вишивки в пам'ять машини. Завдяки анімованому LCD дисплею, Ви можете контролювати як процес вишивки, так і швейних операцій.

Виробник максимально потрудився полегшити, Вашу роботу розробивши: швидку заміну додаткових лапок, автоматична заправка нитки, посилений нижній транспортер тканини, швидкий доступ до меню рядків! У цій машинці втілені всі новітні технології, які допоможуть Вам отримувати справжнє задоволення при роботі! І найголовніше: не тільки технічні параметри даної моделі, а й ДОСТУПНА ЦІНА порадує нашого покупця!